Bližšie k finále sme už byť nemohli, povzdychol si Ceman

PRIDANÉ: 18.4.2024

Vlani priviedol košických hokejistov k deviatemu titulu majstrov Slovenska, tentoraz skončil tesne pod medailovým pódiom. Kanadský tréner Dan Ceman označil zisk štvrtého miesta za sklamanie, na účinkovanie svojho tímu v play-off bol ale hrdý.

Po hladkom vyradení tradičného rivala z Bratislavy odohrali „oceliari“ v semifinále parádnu sériu so Spišskou Novou Vsou a ako kľúčová sa napokon ukázala výhoda domáceho ľadu. Oba tímy vyhrali všetky stretnutia na svojich klziskách, pričom hoci boli naši chlapci k dobytiu Spiš arény blízko hneď trikrát, domov sa vracali zakaždým sklamaní.

„Bližšie k postupu sme už byť nemohli,“ zdôraznil Ceman. „Bola to nesmierne vyrovnaná séria, v ktorej všetci bojovali do posledných síl. Veľká škoda, že sme na strane porazených, ale postup by si zaslúžili obaja. Gratulujem Spišskej, jej hráčom, trénerom i manažmentu. Zažívajú skvelú sezónu a odvádzajú dobrú robotu po všetkých stránkach.“

V rozhodujúcom siedmom zápase prehrávali „oceliari“ 0:2, no kontaktný gól Tomáša Mikúša prišiel skoro a času na vyrovnanie bolo dostatok. Nestačilo však ani 40 striel a dve dominantné tretiny.

„Oveľa lepšie sme už hrať nemohli. Bol to náš najlepší výkon v Spišskej v tejto sezóne,“ zdôraznil kanadský kormidelník. „Vyslali sme 40 striel a hoci súper dobre bránil a blokoval strely, mali sme veľa šancí. My sme sa dostávali do gólových príležitostí od úvodu, no „Riči“ mal tentoraz trochu smoly a inkasoval dva góly. Preto sme tam pre upokojenie poslali Jara a pokračovali sme v tlaku. Od chlapcov som viac žiadať nemohol. Hrali parádne, ale zuby sme si vylámali na výborne chytajúcom Surákovi. Jeho nasadenie predstavovalo zo strany trénerov súpera bravúrny ťah.“

Z pohľadu hodnotenia celej série mrzia hlavne dve prehry v Spiš aréne, ktoré sa zrodili po tom, čo sme viedli 3:1.

„Nevydaril sa nám úvod série a dvakrát sme nevyužili dvojgólový náskok. Pred týmto posledným zápasom nám pre dodatočný trest vypadol Šedivý a museli sme teda premiešať zostavou. Také veci však k play-off patria a tak ako som povedal, mohli sme vyhrať. Bola to jednoducho vyrovnaná séria, z ktorej mohol postúpiť ktokoľvek,“ pokračoval Ceman.

Sezóna 2023-24 je teda minulosťou a nasledujú týždne oddychu i hodnotenia. Manažment i realizačný tím si príčiny semifinálového konca určite zanalyzujú, no prehliadať netreba ani množstvo pozitív. Kanadský tréner je presvedčený o tom, že košický tím zareaguje správne a o rok bude bojovať opäť o najvyššie pozície.

„Košický klub predstavuje skvelú organizáciu a Gabi Spilar s Milom Klímom robia všetko preto, aby sem chodili hráči radi a aby sa tu cítili dobre. Som presvedčený o tom, že hoci nám to teraz nevyšlo, o rok budeme opäť silní. Ako isto viete, počas sezóny som predĺžil zmluvu a už teraz sa teším na návrat a novú výzvu v podobe ďalšej práce,“ uzavrel Dan Ceman.