Na toto mužstvo som hrdý, patrilo do finále. Vyznal sa kapitán Chovan

PRIDANÉ: 17.4.2024

Je dobojované. Hoci bolo finále blízko, sezónu 2023-24 končíme na štvrtom mieste. V rozhodujúcom siedmom zápase semifinálovej sérii na Spiši rozhodol smolný úvod a dva góly inkasované v prvých šestnástich minútach. Po presilovkovom presnom zásahu Tomáša Mikúša z 26. minúty to bola až do poslednej sekundy otvorená partia, no viac gólov už domáci brankár Filip Surák neinkasoval. A keď aj áno, proti bola videotechnika, ktorá odhalila (bezpochyby správne) tesný ofsajd.

„Mali sme zlú prvú tretinu, ale potom sme hrali to, čo hrať vieme. Ukázali sme silu mužstva a škoda, že sa to v koncovke nepriklonilo na našu stranu. Všetkých to mrzí, ale som rád, že som tu mohol byť a ďakujem všetkým ľuďom v klube za túto sezónu. Ja som na náš tím hrdý, pretože sme boli krok od finále a toto mužstvo tam patrilo. Škoda toho,“ povzdychol si kapitán Michal Chovan.

Rýchle dva góly prinútili košickú striedačku reagovať a Dominika Riečického vystriedal Jaroslav Janus. Počas zvyšnej časti zápasu už neinkasoval, no to tentoraz na víťazstvo nestačilo.

„Bolo to rozhodnutie trénerov a snažil som sa chlapcom pomôcť. Veľká škoda, že sme neboli efektívnejší. Šancí bolo dosť, ale musím oceniť aj výkon ich brankára Suráka. Mal svoj deň,“ poznamenal Janus, podľa ktorého bolo finále na dosah ruky a pocit smútku je teda na mieste. „Chceli sme ísť do finále a aj v tomto siedmom zápase sme boli lepší. Hrá sa však na góly a strelili sme o jeden menej ako súper. Gratulujem Spišskej a verím, že to zvládne aj vo finále.“

Z pohľadu celej série mrzia hneď tri tesné prehry v Spiš aréne. V prvom i piatom súboji viedli zverenci Dana Cemana 3:1, v siedmom mali dostatok šancí na vyrovnanie.

„Bolo to ako na hojdačke, ale v tomto záverečnom zápase sme boli dve tretiny lepší. Škoda neuznaného gólu, ale ak to ofsajd bol, tak jednoducho bol. Mrzí nás prehra a uvidíme, čo bude ďalej. Na všetko bude dostatok času, teraz v nás jednoducho vládnu pocity smútku z vypadnutia,“ vyslovil sa M. Chovan, na ktorého nadviazal J. Janus. „Spätne je to tak, že sme si to prehrali neschopnosťou udržať dvojgólový náskok. V play-off sa však snažíme pozerať stále dopredu. Teraz je však jasné, že nám to jedno víťazstvo chýbalo a boli sme k tomu trikrát blízko.“

Oba tímy vyhrali v semifinále všetky domáce zápasy a ako kľúčová sa tak ukázala výhoda domáceho ľadu. O tú našich chlapcov pripravil nevydarený záver základnej časti, predovšetkým séria bodových strát v Steel aréne.

„Áno, hlavne domáce zápasy sme v závere základnej časti nezvládli. Vonku sme hrali dobrý hokej, ale doma sme postrácali veľa zápasov a poutekali nám body. Neudržali sme dobre rozohrané zápasy a toto sa bohužiaľ opakovalo aj v tých zápasoch v Spišskej,“ analyzoval tesne po ukončení sezóny 34-ročný brankár. Celkový verdikt ročníka 2023-24 je pochopiteľne definovaný umiestnením pod medailovým pódiom. „Nebola to jednoduchá sezóna, ale všetci sme odovzdali maximum. S kúskom šťastia sme sa mohli tešiť my. Takto to samozrejme nemožno hodnotiť pozitívne, pretože ciele je treba mať najvyššie.“