Dávid Kohút: Keď som sa od agenta dozvedel o záujme z Košíc, tak som neváhal

PRIDANÉ: 12.6.2024

Po angažmáne v metropole Šariša sa sťahuje o pár kilometrov južnejšie a v košickom tíme si prvýkrát v kariére vyskúša najvyššiu slovenskú súťaž. Minulú sezónu ukončil ako druhý najproduktívnejší hráč svojho mužstva. Porozprávali sme sa s handlovským rodákom Dávidom Kohútom.

Svoju doterajšiu kariéru strávil Dávid v Čechách a na Slovensku. V oboch krajinách hrával druhú najvyššiu súťaž.  Na Slovensku okrem Prešova pôsobil aj v Trnave, v Čechách strávil posledné dve sezóny v tíme Draci Šumperk. „Myslím si, že každá súťaž je iná. Od môjho posledného pôsobenia na Slovensku (2020/2021) sa kvalita SHL dvihla.“

V Prešove bol handlovský útočník po základnej časti najlepším strelcom svojho tímu a vo vyraďovacej časti sa stal najproduktívnejším hráčom mužstva. Do metropoly Šariša prišiel po nástupe nového vedenia. „Mali sme tam vzostupy aj pády, ale taký je šport. Organizácia vznikala vlastne nanovo a tréneri aj manažér odviedli skvelú prácu a zostavili výborné mužstvo.“ Pod vedením Tibora Tartaľa obsadil Prešov druhé miesto po základnej časti a vo vyraďovacej časti si zahral so Žilinou o priamy postup do Tipos extraligy. „Celú sezónu sme tvrdo pracovali a vďaka tomu sme sa dostali až do vytúženého finále, ktoré sme bohužiaľ nezvládli.“

Tím z východného Slovenska bude pre 26 ročného útočníka prvým angažmánom v Tipos extralige. „Keď som sa od agenta dozvedel o záujme z Košíc, tak som neváhal. Teším sa na to. Už ako malý som extraligu sledoval aj počas pôsobenia v Čechách. Pokukoval som po nej a dúfal, že si v nej raz zahrám.“

V mužstve deväťnásobného slovenského šampióna sa bude musieť zoznámiť s novým prostredím aj spoluhráčmi. „Nikoho zatiaľ nepoznám. Chvíľu u nás vlani na začiatku sezóny pôsobil Patrik Jurčák, takže zoznámil som sa zatiaľ iba s ním.“

„Košice sú klubom s bohatou históriou a perfektným zázemím. Počul som, že fanúšikovia sú výborní a dúfam, že nás budú chodiť podporovať v čo najväčšom počte a my sa im za to odvďačíme výkonmi na ľade,“ dodáva Dávid po podpise angažmánu v metropole východu.

Kým košický klub bude pre Dávida veľkou novinkou, samotné mesto už stihol navštíviť: „V Košiciach som pár krát bol a je to krásne mesto na život. S priateľkou sa nám tam veľmi páčilo a tešíme sa keď ho ešte viac spoznáme.“

Dávidovi ďakujeme za rozhovor a prajeme mu veľa úspechov v našom klube!