Cenný triumf, zhodli sa po úspechu pod Tatrami Ceman s Mikúšom

PRIDANÉ: 30.9.2024

Aj druhá cesta pod Tatry v priebehu troch týždňov dopadla veľkou radosťou. Ôsmeho septembra sme tam po víťazstve 5:4 po predĺžení zodvihli Tatranský pohár, nedeľňajší triumf 3:2 nás posunul na štvrtú priečku tabuľky s minimálnou dvojbodovou stratou na vedúcu Spišskú Novú Ves.

Skóre klasického derby otvoril už v 57. sekunde Brett Pollock a rovnaký hráč pridal v ôsmej minúte aj druhý gól. Popradčanov potom vrátili v druhej tretine späť do zápasu presné zásahy Šišku a Cracknella. Rozuzlenie dramatického duelu priniesla 56. minúta, v ktorej strelil svoj tretí gól sezóny Tomáš Mikúš.

„Bol to veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Zachytili sme úvod a strelili sme rýchly gól. Potom to však bolo veľmi vyrovnané a oba tímy mali lepšie i horšie pasáže. Som preto veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať,“ skonštatoval spokojným tónom autor víťaznej bodky stretnutia. Za veľmi dôležité označil zachovanie pokoja v čase, keď sa domácim podarilo zmazať dvojgólové manko. „Poprad má kvalitu a dalo sa čakať, že zaberú. My sme zároveň trochu poľavili z našej hry. V tretej tretine sme však opäť zapli a ubránili sme tam oslabenie. Strelili sme tretí gól a berieme tri body. Pre nás veľmi cenné.“

Zatiaľ čo v spomínanom vzájomnom súboji v rámci Tatranského pohára si „oceliari“ komplikovali život množstvom vylúčení, tentoraz hrali veľmi disciplinovane. V súboji proti „kamzíkom“ putovali na trestnú lavicu iba Blake Parlett s Maxom Gildonom a špeciálne tímy to zvládli v oboch prípadoch na výbornú.

„Veľký rešpekt chalanom, ktorí hrajú oslabenia. Venujeme tomu veľký priestor na tréningoch a v dnešnom hokeji je to dôležité. Dúfam, že nám to vydrží aj ďalej,“ poklopal na drevo T. Mikúš.

Spokojným dojmom pôsobil po zápase aj tréner Dan Ceman. „Opäť ďalší veľmi tesný zápas. V prvých piatich dueloch skončili štyri len jeden gól. Liga je jednoducho veľmi vyrovnaná. Mali sme naozaj dobrú prvú tretinu, kontrolovali sme puk. Potom sme trocha poľavili, oni boli v druhej časti agresívnejší. Pri prvom góle tam bol pre nás nešťastný odraz a trocha sme spanikárili. V treťom dejstve boli šance 50 na 50. Potom sme predviedli pekné zakončenie a udržali sme náskok. Hráči v závere dobre zblokovali strely súpera a som šťastný, že sme dnes získali tri body."

Súboj pod Tatrami uzavrel náročnú sériu piatich vystúpení na klziskách súperov. Naši hokejisti v nich uspeli trikrát a v riadnom hracom čase neprehrali ani raz. Výsledkom je veľmi solídnych desať bodov.

„Boli sme na to pripravení. Už celú prípravu sme odohrali vonku a takýto štart sezóny nie je jednoduchý. Čoskoro sa však konečne predstavíme doma a veľmi sa na to tešíme. Čo sa týka série tripov, tak to nedopadlo zle. Vo všetkých piatich zápasoch sme bodovali a hoci sme mohli získať aj viac bodov, musíme sa na to pozerať pozitívne,“ uzavrel Tomáš Mikúš.

Vytúžená domáca premiéra vo vynovenej Steel aréne je na programe 4. októbra a našim súperom v nej bude Zvolen.