Séria vygraduje siedmym zápasom

PRIDANÉ: 15.4.2024

Obojstranne fantastická atmosféra, skvelé výkony aktérov, krásne góly i veľké drámy. Semifinálová séria medzi Košicami a Spišskou Novou Vsou má všetko, čo od nej čakali i tí najnáročnejší fanúšikovia hokeja. Gradácia v podobe siedmeho duelu bude teda mimoriadne atraktívnym vyvrcholením.

O tom, že sa v utorok ešte raz predstavíme v Spiš aréne, rozhodol ukážkový výkon v šiestom domácom zápase. Takmer 6800 divákov prvýkrát vybuchlo radosťou v šiestej minúte po góle Alexa Bretona. V deviatej minúte síce vyrovnal hosťujúci Juraj Valach, no už o 36 sekúnd neskôr prinavrátil „oceliarom“ vedenie Brett Pollock a ešte v prvej tretine zvýšil Marek Bartánus v presilovke na 3:1. V tej chvíli samozrejme ožili aj spomienky na rovnaké vedenie v prvom a piatom súboji série na ľade súpera.

„Určite tam bolo déja vu,“ priznal Bartánus. „Hnali nás však výborní diváci a kolektívne sme to zvládli. Doma sme chceli ostať neporazení a to sa našťastie podarilo. Teraz to musíme zvládnuť aj vonku. Sme nohami na zemi, ale ideme si užiť siedmy zápas. Zažil som ich už niekoľko, ale snažím sa byť hlavou v prítomnosti a teraz sa sústredím iba na ten utorkový.“

Podľa trénera Dana Cemana sa v úvode dôležitého šiesteho zápasu prejavila istá nervozita, ktorú našťastie skrotili isté zákroky Dominika Riečického.

„Podržal nás tam pri niekoľkých veľkých šanciach. To nás dostalo do hry a potom sme strelili pár gólov. Prinavrátilo sa nám sebavedomie a naša druhá tretina bola doposiaľ našou najlepšou v sérii. Výborne sme bránili a nepustili sme ich do šancí. Aj v tretej časti sme hrali pokojne, emócie sme držali pod kontrolou a celkovo sme si to podržali veľmi dobre. Splnili sme si domáci cieľ a ide sa do Spišskej,“ vyslovil sa kanadský tréner.

Konečný výsledok 4:1 vyznieva presvedčivo a faktom je, že od zisku dvojgólového vedenia toho naši chlapci súperovi veľa nepovolili. Gól Chase Bergera zo 44. minúty predstavoval definitívne upokojenie a namiesto záverečnej drámy si tak Steel aréna užívala oslavnú atmosféru.

„Opäť to bolo veľmi ťažké, ale chceli sme potvrdiť domáce prostredie a perfektným kolektívnym výkonom sa nám to podarilo. Miestami nás súper zatlačil, ale neboli tam žiadne veľké systémové chyby. Takto by to malo vyzerať,“ zdôraznil Marek Bartánus, na ktorého nadviazal útočník Tomáš Mikúš. „Som rád, že sme to zvládli. Začiatok bol trochu kostrbatý, ale tímovým výkonom sme to dotiahli do víťazného konca.“

Už pred štartom série však bolo jasné, že ak sa chcú naši chlapci dostať do finále, potrebujú vyhrať aspoň raz aj na Spiši. V prvých troch zápasoch sa im to nepodarilo, ale hneď dvakrát boli k tomu nesmierne blízko.

„Viackrát sme vraveli, že to môže byť sedem zápasov. Spišská má kvalitné mužstvo a potvrdzovala to v základnej časti i v play-off. Je to séria ako má byť a teraz je to o siedmom zápase. Verím, že ho zvládneme, ale bude to tvrdý boj o každý kúsok ľadu. Ja som ešte finále nehral a znamenalo by to pre mňa veľa. Veľmi túžim po tímovom úspechu a som teda plný odhodlania.“

„Bude to veľmi ťažký boj,“ súhlasí Bartánus. „Dvakrát sme tam viedli 3:1 a napriek tomu sme prehrali. Chceme sa z toho poučiť a tentoraz to zvládnuť. Receptom na úspech je kolektívny výkon a eliminácia zbytočných chýb. Ideme tam s pokorou, ale budeme drať ľad, aby sme to zvládli,“ prisľúbil na záver šesťnásobný majster Slovenska.