V nedeľu nás čaká východniarske derby pod Tatrami

PRIDANÉ: 28.9.2024

Sériu piatich zápasov na ľade súperov oceliari ukončia v nedeľu 29. septembra pod Tatrami. Po troch týždňoch si opäť zmeriame sily s kamzíkmi, ktorých sme na Tatranskom pohári dokázali zdolať 5:4 po predlžení. Stretnutie 5.kola proti tímu HK Poprad sa začne na Zimnom štadióne v Poprade v nedeľu o 16:00 a zápas odvysiela Joj Play.

HK Poprad

Popradčania vstúpili do novej sezóny veľmi dobre a horkosť prehry okúsili prvýkrát až v piatok na ľade rivala zo Spišskej Novej Vsi. Rysy kamzíkov zdolali po skvelom vyrovnanom zápase 4:3 pričom za Poprad sa presadil Markus Suchý, Cole Coskey a v závere zápasu skóre korigoval Orrin Centazzo. Predtým si zverenci Todda Bjorkstranda poradili s majstrovskou Nitrou 6:4, Liptovský Mikuláš zdolali 4:3 a v prvom kole porazili Zvolen hladko 7:2. Kamzíci tak majú po štyroch kolách najlepší útok ligy (20 gólov).

Pred štartom extraligy sa Poprad posilnil o veľkú posilu. Dres kamzíkov si oblieka veterán Adam Cracknell, ktorý počas svojej bohatej kariéry odohral 210 zápasov v NHL, kde obliekal dres St. Louis Blues, Columbus Blue Jackets, Vancouver Canucks, Edmonton Oilers, Dallas Stars, New York Rangers a Anaheim Ducks. Ďalších 750 duelov odohral v AHL. Minulú sezónu nazbieral v drese Hendersonu Silver Knights 35 bodov a v tíme Popradu mu zatiaľ hokej chutí, keďže v 4 zápasoch má na konte 4 presné zásahy.

Darí sa aj ďalším novým akvizíciám kamzíkov. Najproduktívnejším hráčom tímu je Cole Coskey, ktorý získal doposiaľ 7 bodov (2+5). O bod menej má Orrin Centazzo (4+2) pričom obaja krídelníci minulú sezónu pôsobili v ECHL. 2 asistencie má na konte obranca Trent Bourque prichádzajúci z Liigy.

Vydarený vstup do sezóny zažíva aj minuloročná opora tímu Andrew Calof (1+5). Z radov Slovákov vyčnieva skúsený Oldrich Kotvan (1+6), ktorý má rovnako ako spomínaný Coskey 7 bodov. Prekvapujúcim lídrom tímu je v doterajšom priebehu sezóny aj 20 ročný Markus Suchý (2+2) či jeho rovesník Alex Šotek (1+2).

Posledné stretnutie:

HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly a asistencie:
 9. Andrusiak (Rapáč, Majdan), 28. Myklucha (Groch, Majdan), 38. Barcík (Romaňák, Majdan), 59. Rapáč (Majdan, Mitens) – 5. Suchý (Šotek, Bourque), 39. Coskey (Kotvan, Centazzo), 60. Kotvan.

Počet bodov: 9

Skóre: 20:13

Postavenie v tabuľke: 2. miesto

Zostava z posledného stretnutia: Belányi – Ligas, Kotvan, Turan, Bourque, Fereta, Brejčák, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Coskey, Šiška, Paločko – Šotek, Suchý, Nauš – Török, Urbánek, Kundrik – Murin

Vzájomné zápasy – Tatranský pohár 2024:

HK Poprad - HC Košice - 4:5pp (1:3, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 15. Coskey (Calof), 22. Šiška (Žitný), 41. Coskey (Šiška), 54. Coskey (Kotvan) - 03. Petráš (Pollock, Martel), 12. Martel (Jääskeläinen), 18. Mikúš (Teves), 49. Gildon (Mikúš, Šimun), 63. Gildon

HK Poprad: Vay (Belányi) - Kotvan, Turan, Ligas, Borque, Fereta, Brejčák, Sluka, Marek - Nauš, O'Leary, Calof - Žitný, Šiška, Coskey - Murin, Suchý, Šotek - Kundrík, Törok, Giľák

HC Košice: Riečický (Jurčák) - Gildon, Dakhnovskyi, Teves, Deyl, Hudec, Šedivý - Jääskeläinen, Mikúš, Lamper - Petráš, Pollock, Martel - Šimun, Kohút, Karaffa - Jokeľ, Havrila, Rogoň

HC Košice:

Oceliari sa po hladkej výhre v Trenčíne predstavili na ľade húževnatého nováčika zo Žiliny. Vedenia sme sa ujali v 16. minúte zásluhou Tomáša Mikúša, no ďalší presný zásah sme už v zápase nepridali. V tretej tretine sa o vyrovnanie postaral Rastislav Dej a v predĺžení strhol víťazstvo na stranu vlkov Daniel Gachulinec.

Zatiaľ čo Poprad má najlepší útok ligy tak zverenci Dana Cemana majú najpevnejšiu defenzívu, ktorá zatiaľ inkasovala iba 8 gólov a v jednom zápase udržala čisté konto.

Na čele produktivity tímu nájdeme trojicu päťbodových útočníkov. 4 góly a asistenciu má na konte Šimon Petráš, 2 góly a 3 asistencie nazbieral Tomáš Mikúš a bilanciu 1+4 má kanadský krídelník Danick Martel. O bod menej má Filip Krivošík (3+1) a Brett Pollock (1+3).

Oceliari sa pred piatkovým zápasom posilnili o 18 ročného obrancu Sebastiána Mitra, ktorý sa vrátil do svojho materského klubu z tímu NAHL Amarillo Wranglers.

Posledné stretnutie:

Vlci Žilina - HC Košice 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly a asistencie:
45. Dej (Miller, Fejes), 64. Gachulinec (Lukosevicius) - 16. Mikúš (Šedivý, Jääskeläinen).

Počet bodov: 7

Skóre: 14:8

Postavenie v tabuľke: 5. miesto

Zostava z posledného stretnutia: Riečický - Gildon, Parlett, Deyl, Teves, Šedivý, Ferenc - Mikúš, Chovan, Jääskeläinen - Petráš, Pollock, Martel - Lamper, Repčík, Krivošík - Rogoň, Havrila, Bartánus