Košickú mládež bude trénovať majster sveta

PRIDANÉ: 4.7.2024

Vedenie Oceliarov angažovalo ako trénera brankárov a konzultanta Rastislava Staňu. Niekoľkonásobný reprezentant, majster sveta z roku 2002 aj aj bývalý hráč nášho klubu, s ktorým získal v roku 2014 majstrovský titul, bude pôsobiť pri našich najmladších hráčoch. Pridá sa tak medzi ďalších odborníkov, ktorí sa budú starať o výchovu našej mládeže. Ako tréner má Rasťo skúsenosti z mládežníckych reprezentačných výberov a maďarského klubu Miskolc.

Rastislav Staňa, tréner brankárov a konzultant: V prípravke som vypomáhal aj v minulej sezóne. Chcem sa venovať a pomôcť mladým košickým brankárom, takže sme s klubom uzavreli dohodu. Vzhľadom na to, že pôsobím pri mládežníckych reprezentáciách, tento rok konkrétne pri U17, dohodli sme sa na spolupráci, ktorá bude pre obe strany výhodná. V klube budem pôsobiť ako konzultant a tréner brankárov v HT5 a hokejových prípravkách.

Peter Holaza, športový manažér mládeže: Sme veľmi radi, že osobnosť ako Rasťo Staňa sa pripojila k našej organizácii a bude prispievať k výchove našich mládežníckych brankárov, a taktiež bude  k dispozícii našim trénerom brankárov v pozícii konzultanta. Rasťo po hokejovej aj ľudskej stránke presne vystihuje aké typy odborníkov hľadáme pri výchove našej mládeže. Pracovitosť, pokora, kvalita a prístup je to, čo ho zdobilo ako brankára a aktuálne ho vystihuje ako trénera brankárov. Rasťovi želám aby sa mu darilo, a aby sa medzi nami cítil dobre a užil si prácu s mládežou v HC Košice.