Šimon Petráš: Verím, že vytvoríme výbornú partiu

PRIDANÉ: 20.6.2024

Po dvoch sezónach v Trenčíne, kde mal bodovo navrch sa rozhodol pre zmenu. V našom klube už pôsobil pred niekoľkými rokmi a má na neho len tie najlepšie spomienky. Porozprávali sme sa s novou posilou Oceliarov – Šimonom Petrášom.

Rozhodol si sa prestúpiť do Košíc. Ako sa zrodil tento transfer, čo stálo za tvojim rozhodnutím?

V Trenčíne mi už končila zmluva, tak som hľadal nejaké možnosti, kde sa môžem  kariérne posunúť. Chcel som ísť do  do úspešného klubu, kde bude možnosť hrať o najvyššie priečky. Mal som ponuky z viacerých tímov,  no potom mi agent povedal, že majú o mňa záujem Košice, tak som už nič iné ani neriešil a sústredil sa na túto ponuku. Košice sú úspešným klubom, hrávajú o najvyššie priečky a tiež sa mi veľmi páčila komunikácia s Gabrielom Spilarom a Danom Cemanom. Verím, že to bude najlepšia voľba k môjmu ďalšiemu hokejovému napredovaniu.

V Trenčíne si bol dôležitou súčasťou mužstva a patril si medzi najproduktívnejších hráčov, ako by si zhodnotil svoje dvojročné pôsobenie?

Prvá sezóna v Trenčíne bola z mojej strany úžasná.  Po dvojročnom pôsobení v SHL som nemal nejaké veľké očakávania ale sadlo si to parádne. Sedel som si so spoluhráčmi vo formácii a klapalo nám to užasne. Odmenou bola pozvánka do reprezentácie, takže prvý rok hodnotím fantasticky. Posledná sezóna nebola asi až taká ako tá prvá. Začiatok som mal pomalší ale myslím, že potom som sa rozbehol a výkonnosť mala stúpajúcu tendenciu. Stále mám na seba vysoké nároky tak verím, že aj v KE budem mať úspešnú sezónu.

V Košiciach si už v minulosti hral, ako si na toto obdobie pamätáš?

Áno je pravda, že už som v Košiciach pôsobil ako veľmi mladý chalan, ktorý sa mohol len učiť od výborných hráčov. Samozrejme ako mladý hráč som nemal takú dôležitú rolu v tíme. Na to obdobie si spomínam len v dobrom. Už len preto, že som si mohol zahrať s Lacim Nagyom a učiť sa od neho.

Boli pre teba zápasy proti Košiciam niečím špeciálne? Najmä keď si nastupoval v Steel Aréne.

Určite boli špeciálne. Každý zápas, ktorý hráte ako súper tímu, v ktorom ste predtým pôsobili je špecifický. Atmosféra v Steel Aréne bola  vždy vynikajúca. Verím, že aj naďalej nás budú podporovať.

Z tvojho posledného obdobia  v Košiciach sú v mužstve Oliver Jokeľ a Eduard Šedivý. Bavil si sa s nimi alebo s niektorým zo súčasných hráčov pred prestupom?

Odvtedy sa toho v Košiciach veľa zmenilo, zostali iba kustódi a kondičný tréner. So všetkými mam dobrý vzťah. Nekomunikoval som s nikým z chalanov, na komunikáciu bude veľa priestoru v sezóne a verím, že vytvoríme výbornú partiu.

Prvýkrát budeš hrať pod taktovkou Dana Cemana. Ako ho vnímaš, ako trénera?

Prvýkrát v kariére budem hrať pod zahraničným trénerom ak nerátam českých trénerov. Bude to určite zaujímavé a teším sa na to. Trénera Cemana vnímam ako veľkého profesionála a stratéga, ktorý vie svoj tím veľmi kvalitne pripraviť na hru protivníka.

Aké sú tvoje ciele do nasledujúcej sezóny?

Tímové ciele sú najvyššie. To je aj dôvod prečo som prišiel Košíc. Chcem hrať v tíme, ktorý ma šancu na úspech. Verím, že to ako partia aj dokážeme. Osobné ciele si nedávam.  Chcem hrať tak, aby som pomohol tímu v tom čo viem, a prečo sa ma klub rozhodol angažovať. Dám zo seba maximum, urobím všetko pre úspech tímu.

Čo by si odkázal košickým fanúšikom?

Rád by som ich všetkých  pozdravil. Verím, že budeme všetci spolu na jednej lodi, ktorá dopláva veľmi ďaleko. Budú nás podporovať a fandiť nám či už v dobrých, ale aj ťažších časoch, ktoré určite v sezóne prídu. Spolu to ale zvládneme.

foto: hkdukla.sk