Víkend začneme doma proti Trenčínu

PRIDANÉ: 24.10.2024

Po utorkovom víťazstve v Banskej Bystrici odohráme najbližšie zápasy doma. V piatok 25. októbra privítame na svojom ľade tím HK Dukla Trenčín. V prvom vzájomnom stretnutí v Trenčíne sa zrodilo vysoké víťazstvo Košíc.

Zápas sa začne o 17:30

Vstupenky TU

HK DUKLA Trenčín

Trenčín ako prvé mužstvo v tohtoročnej sezóne odvolalo hlavného trénera. Po odchode Ernesta Bokroša prevzal lavičku pod svoju taktovku dočasne Pavol Mihálik.

K zmene prišlo aj v hráčskom kádri. Z mužstva sa porúčal kanadský útočník Luke Burzan. Tím sa naopak posilnil o lotyšského brankára Gustavsa Grigalsa spolu s útočníkmi Daliborom Bortňákom a dobre známym pre košických fanúšikov Villem Leskinenom.

V poslednom stretnutí vojaci podľahli doma Spišskej Novej Vsi 2:4 po tom čo viedli v zápase už o dva góly.

Najproduktívnejšímj hráčmi mužstva sú zámorskí hráči Sean Josling 14B (6+8), ktorý je so šiestimi gólmi aj najlepším strelcom tímu, Gordon Green 14B (5+9) a Brett Stapley 13B (4+9).

Posledný zápas:

HK DUKLA Trenčín – HK Spišská Nová Ves 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Góly a asistencie: 24. Josling (Stapley), 32. Josling (Stapley, Cardwell) – 45. Žiak (Drábek), 53. Andrusiak (Hannoun, Žiak), 59. Harper (Drábek), 60. Ford (Rapáč, Harper)

Zostava z posledného zápasu:

Grigals (Valent) – Starosta, Cardwell, Schmiemann, Hatala, Laurenčík, Bokroš, Macejko, Hlaváč – Leskinen, Stapley, Green – Krajčovič, Krajč, Josling – Sojčík, Bortňák, Hudec – Maruna, Vaňo, Tomík

Body: 9 bodov

Skóre: 34:52

Postavenie v tabuľke: 10. miesto

Posledný vzájomný zápas

HK Dukla Trenčín - HC Košice 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
Góly a asistencie: 8. Mikúš (Chovan, Teves), 14. Petráš (Pollock, Martel), 22. Gildon (Mikúš, Martel), 24. Pollock (Gildon, Petráš), 28. Jääskeläinen (Chovan, Mikúš), 32. Petráš (Pollock, Martel), 47. Krivošík (Chovan, Mikúš)

HC Košice

Po poslednom domácom neúspešnom zápase sme si napravili chuť dvoma víťazstvami v Michalovciach (4:2) a v Banskej Bystrici (4:1).

Našim najproduktívnejším hráčom je Kanaďan Brett Pollock, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom tímu. Dokopy nazbieral 17bodov za 9 gólov a 8 asistencií. Druhý v produktivite je ďalší Kanaďan Danick Martel 13B (3+10)  a tabuľku produktivity uzatvárajú s 12 bodmi Joona Jääskeläinen (4+8) a obranca Max Gildon (2+10).

Posledný zápas:

HC MONACObet Banská Bystrica – HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 9. R. Faith (Boucher, Wedman) – 11. Bartánus (Repčík, Bartoš), 24. Rogoň (Havrila), 30. Krivošík (Jääskeläinen), 57. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen)

Zostava z posledného zápasu:

Riečický (Janus) – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, A. Bartoš, Deyl – Jääskeläinen, Pollock, Š. Petráš – T. Mikúš, Krivošík, Martel – Bartánus, Michal Chovan, Repčík – Šimun, Havrila, Rogoň

Body: 28 bodov

Skóre: 47:28