Do Košíc pricestuje úradujúci majster

PRIDANÉ: 7.10.2024

Tipos extraliga pokračuje aj v utorok a 08.10. odohráme druhý domáci zápas v sezóne. V rámci 8. kola do Steel Arény zavíta úradujúci majster HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 18:00.

Vstupenky

HK Nitra

Corgoni pod vedením trénera Andreja Kmeča v doterajšom priebehu päťkrát vyhrali a dvakrát ťahali za kratší koniec. Druhýkrát v sezóne nebodovali v poslednom stretnutí, keď doma podľahli svojmu finálovému súperovi z poslednej sezóny 3:4. Za domácich sa gólovo presadili Tomáš Hrnka, Karol CsányiRobby Jackson.

Najproduktívnejším hráčom mužstva je obranca Alex Cotton. Kanaďan získal 11 bodov za dva góly a deväť asistencií. Druhý v produktivite je najlepší strelec mužstva Robby Jackson, ktorý prekonal súperovho brankára v piatich prípadoch a štyrikrát asistoval. Po sedem bodov získali slovenskí hráči Tomáš HrnkaFilip Bajtek.

Naši obrancovia si budú musieť dávať pozor aj na Bretta Ritchieho, ktorého priemer je až 1,67 bodu na zápas. Doteraz odohral tri stretnutia, v ktorých získal 5 bodov za tri góly a dve asistencie.

V bránkovisku Nitry pokračuje známa dvojica z minulej sezóny Aittokallio-Kašík. Viac stretnutí (5) odohral fínsky brankár, ktorý má 93,68% úspešnosti zákrokov.

Posledné stretnutie:

HK Nitra – HK Spišská Nová Ves 3:4 (1:1,1:1,1:2)

Góly a asistencie: 13. Hrnka (Auk, Hain), 36. Csányi (Hrnka), 59. Jackson (Bubela) – 18. Hannoun (MacKinnon, Andrusiak), 32. Drábek (Ališauskas, Vandas), 50. Andrusiak (Žiak, Ford), 59. Andrusiak (MacKinnon, Ford)

Zostava z posledného stretnutia:

Aittokallio – Mezei, Cotton, Hain, Auk, Stacha, Vitaloš, M. Bača – Buček, Gill, Ritchie – Jackson, Bubela, Bajtek – Okoličány, T. Pobežal, Lacka – Csányi, Hrnka, Bačo

Body: 14

Skóre: 30:19

Postavenie v tabuľke: 6. miesto

HC Košice

Naši oceliari mali úspešný víkend, keď sme najprv porazili Zvolen 2:1 po predĺžení a v nedeľu sme vyhrali na Liptove 2:1 V oboch stretnutiach rozhodol o osude stretnutia Brett Pollock, ktorý je našim najslepším strelcom (5) a spolu so Šimonom Petrášom aj našim najproduktívnejším hráčom (8).

Posledné stretnutie:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Lalík – 13. Krivošík (Jääskeläinen, Parlett), 46. Pollock (Gildon, Jääskeläinen)

Zostava z posledného stretnutia:

Riečický  – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, Bartoš, Deyl – Petráš, Chovan, Mikúš – Martel, Pollock, Jääskeläinen – Krivošík, Kohút, Lamper – Repčík, Havrila, Šimun

Body: 15

Skóre: 21:12