Do Košíc prichádza útočník z druhej švajčiarskej ligy

PRIDANÉ: 25.6.2024

Vedenie oceliarov sa dohodlo na spolupráci so slovenským útočníkom Romanom Karaffom. 25 ročný rodák zo Spiša pôsobí vo Švajčiarsku od kategórie dorastu. Za tím EHC Biel-Bienne, kde hokejovo vyrastal, odohral aj niekoľko zápasov v najvyššej švajčiarskej lige. Roman ku nám prichádza z tímu HC Sierre, ktorý hrá druhú najvyššiu súťaž v krajine.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: Roman k nám prichádza po dlhoročnom pôsobení vo Švajčiarsku. Je to dobrý korčuliar v dobrom veku. Navyše je univerzál, ktorého vieme využiť na všetkých postoch. Veríme, že prinesie konkurenciu do mužstva a presadí sa do základnej zostavy.

Roman Karaffa: Veľmi sa teším na Košice. Vraciam sa na Slovensko po 10 rokoch. Je to pre mňa nová výzva a už sa neviem dočkať sezóny. Pre mňa boli vždy Kosice výzva  a veľkoklub na Slovensku s bohatou históriou a tradíciou.