Gólová prestrelka s neúspešným koncom

PRIDANÉ: 12.10.2024

Súboj 9. kola Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi oprášil nepríjemné spomienky na jarnú semifinálovú sériu. Podobne ako vtedy, ani tentoraz nám nestačilo dvojgólové vedenia a plnou halou poháňaní domáci hokejisti dokázali zápas otočiť.

„Mali sme veľmi dobrých prvých desať minút, ale potom sa to už podobalo na šialený prípravný duel, ktorý sme so Spišskou odohrali v lete,“ pripomenul tréner Dan Ceman finále turnaja v talianskom Bolzane, v ktorom uspeli „oceliari“ 7:6. „Ofenzívy boli opäť aktívne a hráči ukázali svoje kvality. Nedokázali sme dostatočne eliminovať ich prechod do útočného pásma a kopili sme straty pukov. V obrannom pásme sme miestami panikárili a dostávali sme sa pod tlak. Nehrali sme tak, ako sme si želali. V závere prišlo jedno kontroverzné rozhodnutie, ale celkovo platí, že sme nehrali dostatočne dobre na to, aby sme eliminovali ich útočné zbrane.“

Zápas sa pritom začal výborne, veď po góloch Josha Tevesa a Šimona Petráša viedli „oceliari“ už v šiestej minúte 2:0. Neskôr ešte 3:2 a 4:3. V tretej tretine už ale skórovali iba domáci, pričom víťazný gól strelil Adam Žiak v presilovej hre nariadenej pre priveľa hráčov na ľade.

„Bola to taká divočina a podobná gólová naháňačka ako v Bolzane. Bohužiaľ, s horším koncom pre nás. Diváci majú takéto zápasy radi, tréneri veľmi nie,“ povzdychol si útočník Šimon Petráš, na ktorého nadviazal ďalší zo strelcov gólov „oceliarov“ Eduard Šimun. „Nestrannému divákovi sa tento zápas musel páčiť, ale my rozhodne spokojní byť nemôžeme. Hralo sa hore dole a nepostrážili sme si veci, ktoré sme si postrážiť mali. Strácali sme puky v strednom a obrannom pásme a potom sa to vracalo k našej bránke. Súper má kvalitných hráčov, ktorí vedia potrestať takéto veci. Zbytočne sme sa tam potom zamotávali a dostávali pod tlak. K piatemu gólu sa vyjadrovať nebudem, pretože by som si asi uškodil. Každopádne, bol to taký remízový zápas a prehra preto mrzí.“

Podľa Eda Šimuna sa na domácom obrate podieľala aj búrlivá atmosféra vytvorená štyrmi tisíckami divákov. „V Spišskej je to veľmi hlučné a každá strela dostáva ľudí do varu. Domácim to dodáva ešte viac energie a my sa dostávame pod tlak,“ priznal útočník, ktorý skóroval v druhom stretnutí v rade. „Pre mňa to bol dosť dôležitý gól. Dostali sme sa do vedenia a každý gól dvíha sebavedomie. Bohužiaľ sme to neudržali.“

Prehra na Spiši predstavovala vôbec prvý bezbodový výsledok v aktuálnej sezóne. „Každá šnúra sa raz začína a raz končí. Z toho by som tragédiu nerobil. Asi sme potrebovali aj takúto facku a teraz potrebujeme správnu reakciu. Verím, že zaberieme v nedeľu v Nových Zámkoch,“ zakončil Eduard Šimun.