Oceliari angažovali skúseného obrancu

PRIDANÉ: 27.6.2024

Tím HC Košice posiliní Blake Parlett. Vedenie oceliarov sa dohodlo s 35 ročným obrancom na ročnej zmluve. Blake, ktorý má kanadské aj chorvátske občianstvo odohral niekoľko sezón v AHL, v KHL za tímy Medveščák Záhreb a Kunlun Redstar, vo fínskej lige (Tappara Tampere), v DEL (Eisbärn Berlin, EHC München a Nürnberg Ice Tigers) a naposledy pôsobil v HC Bolzano.  S Tappara Tampere získal v sezóne 2016/2017 majstrovský titul. Pre rodáka z kanadského Ontária to bude prvá sezóna na Slovensku.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: Blake je dobre stavaný hráč, ktorý exceluje v defenzíve. Má dobrý pohyb s pukom a je veľmi ťažké proti nemu hrať. Je veľmi súťaživý typ, ktorý spraví všetko pre víťazstvo. Jeho ďalšou silnou vlastnosťou je, že v kabíne vie byť lídrom.

Blake Parlett: Nemôžem sa dočkať príchodu do Košíc a začiatku sezóny. Teším sa ako pomôžem mužstvu vyhrať čo najviac zápasov. Chcem, aby sme boli najlepším mužstvom na Slovensku.