V piatok pred vypredanou Steel Arénou privítame Slovan

PRIDANÉ: 17.10.2024

Tento piatok prinesie prvé tohtosezónne meranie síl dvoch historicky najúspešnejších slovenských hokejových klubov. Vypredaná Steel Aréna poženie za tromi bodmi oceliarov v zápase proti Slovanu Bratislava. V tomto súboji aktuálne oceliari vedú sériu ôsmich výhier v rade, keďže uspeli vo všetkých zápasoch základnej časti a v štvrťfinále cez Slovan prešli hladko 4:0. Minulú sezónu sme tak uspeli v každej vzájomnej konfrontácií.

Ďalšia kapitola tohto súboja odvekých rivalov odštartuje v piatok o 17:30 v Steel Aréne a odvysiela ju Joj Šport.

HC Slovan Bratislava

Belasí začali trip východom Slovenska na Zemplíne, kde podľahli Michalovskej Dukle jednoznačne 1:5. Jediný gól Slovana Bratislava strelil Liam Pecararo, ktorý však belasým bude v piatkovom zápase chýbať z dôvodu trestu, ktorý mu udelil Senát profesionálneho hokeja. Predchádzajúce dva zápasy však belasým vyšli lepšie, v nedeľu si na domácom ľade poradili s dovtedy nezdolanou Spišskou Novou Vsou 2:1 a predtým zdolali Nitru pod Zoborom 6:3.

Slovan sa v priebehu týždňa rozlúčil s bývalým hráčom oceliarov Ladislavom Romančíkom, ktorý zamieril pod Tatry do Popradu spoločne s Wadom Murphym. Ten za Slovan nazbieral v zápasoch 8 bodov za 6 gólov a 2 asistencie. Nové pôsobisko si bude hľadať aj Timotej Šille, ktorý za Slovan odohral 5 zápasov a strelil 1 gól.

V drese belasých nastupuje od začiatku mesiaca aj Richard Pánik. 33 ročný rodák z Martina má na konte vyše 500 zápasov v zámorskej NHL a v Bratislave podpísal kontrakt predbežne na 2 mesiace. Pánik zatiaľ nastúpil do šiestich zápasov, v ktorých získal 5 bodov s bilanciou 2+3.

Tímovú produktivitu vedie americký krídelník Liam Pecararo14 bodmi (4+10) v 11 odohraných zápasoch. Na druhej priečke sa nachádza Sena Acolatse, ktorý má na konte 12 bodov (3+9). Najproduktívnejšími Slovákmi tímu sú Martin Bakoš (1+8) a Samuel Takáč (4+5) s 9 bodmi v 11 zápasoch.

Posledné stretnutie:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Drgoň (Johnson), 24. Daugavinš (Meliško, Rockwood), 36. Daugavinš (Svitana), 37. Rönni (Fominych, Valach), 55. Krastenbergs (Slováček, Daugavinš) – 13. Pecararo (Pánik, Hoelscher).

Zostava z posledného stretnutia:

Shutov – Bačík, Acolatse, Golian, Kubka, Sersen, Královič, Maier – Pánik, Hoelscher, Pecararo – Puliš, Egle, Bakoš – Takáč, Bjalončík, Minárik – Lukošík, Preisinger, Dudáš – Kukumberg

Body: 22

Skóre: 38:34

Postavenie v tabuľke: 3.miesto

HC Košice:

Oceliari sa v nedeľu vrátili na víťaznú vlnu a Nové Zámky dokázali zdolať hladko 6:0. Skóre otvoril v ôsmej minúte Filip Krivošík a už o 30 sekúnd neskôr zvýšil na 2:0 Dávid Kohút. Ešte v priebehu prvej tretiny sa presadil aj Šimon Petráš a po prvej tretine tak mali oceliari komfortné vedenie 3:0. V polke zápasu skóroval Brett Pollock a ten v tretej tretine pridal v presilovke aj svoj druhý presný zásah. Skóre uzavrel v 50. minúte Tomáš Mikúš a Dominik Riečický tak vychytal svoj druhý shutout v sezóne.

Oceliari majú po 10 zápasoch najlepšiu defenzívu v extralige, ktorá inkasovala iba 21 gólov. Leví podiel na tejto štatistike má naša brankárska dvojica. Dominik Riečický odchytal 6 zápasov s perfektnou úspešnosťou zásahov na úrovni 97.01%  a Jaroslav Janus nastúpil do 4 zápasov s úspešnosťou zákrokov 89.87%. Pevnosť defenzívy potvrdzujú aj najlepšie oslabenia súťaže s úspešnosťou 89,74%.

Najproduktívnejším hráčom aj najlepším strelcom oceliarov je Brett Pollock, ktorý hrá v perfektnej forme, keď v uplynulých 3 zápasoch nazbieral 8 kanadských bodov a skóroval už v šiestich zápasoch po sebe. V 10 zápasoch má na konte celkovo 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií. Pollock je tak druhým najproduktívnejším hráčom extraligy a tretím najlepším kanonierom súťaže. 12 bodov v doterajšom priebehu sezóny nazbieral krídelník Danick Martel (2+10) a najproduktívnejšiu trojicu tímu dopĺňa aj tretí člen produktívneho útoku Šimon Petráš10 bodmi (6+4), ktorý je tak najproduktívnejším Slovákom klubu.

Najproduktívnejším obrancom HC Košice je americký bek Max Gildon - 9B (1+8).

Do Prešova na mesačné hosťovanie zamieril Oliver Jokeľ. Skúsený útočník si vo včerajšom prvom zápase v drese Prešova pripísal asistenciu.

HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie: 8. Krivošík, 9. Kohút (Šimun, Lamper), 11. Petráš (Martel, Deyl), 29. Pollock (Havrila, Martel), 46. Pollock (Martel), 50. Mikúš (Krivošík, Kohút)

Riečický – Teves, Parlett, Gildon, Ferenc, Deyl, Bartoš – Mikúš, Krivošík, Jääskeläinen – Petráš, Pollock, Martel – Šimun, Kohút, Lamper – Rogoň, Havrila, Repčík