V rámci nedeľného kola nás čaká zápas s Novými Zámkami

PRIDANÉ: 12.10.2024

Druhá októbrová nedeľa prinesie 10.kolo hokejovej Tipos Extraligy. Oceliari sa po náročných zápasoch proti Nitre a Spišskej Novej Vsi presunú na juhozápad Slovenska, kde si zmerajú sily s býkmi z Nových Zámkov. Býci sú spoločne so Slovanom Bratislava jediným tímom, s ktorým sme sa v tejto sezóne vo vzájomnom zápase ešte nestretli.

Úvodné buly duelu padne v nedeľu 13. októbra o 16:00 a odvysiela ho Joj Play.

HC Nové Zámky

Zverenci Erika Čaládiho po nádejnom úvode sezóny upadli do výsledkovej krízy a ťahajú šnúru piatich prehier v rade. Najbližšie k víťazstvu mali tento piatok, keď podľahli vlkom na žilinskom ľade 3:5. Vlci viedli 4:0 aj 5:1, no Nové Zámky postupne dokázali duel zdramatizovať gólmi Huga Kováča, Mareka Tvrdoňa a Michala Chatrnúcha.

Svoj prvý bod v drese býkov si pripísala v piatok nová posila tímu Andreas Štrauch, ktorý doposiaľ odohral 4 zápasy. Naopak, v klube sa rozlúčili s lotyšským útočníkom Emilsom Gegerisom, ktorý odohral len jeden zápas, v ktorom nebodoval. Napokon po krátkej anabáze na Slovensku zamieril do francúzskeho Bordeaux.

Najproduktívnejším hráčom tímu je s piatimi bodmi Nicolas Guay, ktorý strelil 2 góly a pridal 3 asistencie. O bod menej ako Guay má ďalšia pätica hráčov. Justin Ducharme, Markuss Komuls a Dillon Hamaliuk s bilanciou 2 góly a 2 asistencie. 1 presný zásah s troma asistenciami má krídelník Maxim Golod a Marek Tvrdoň, ktorý je aj najproduktívnejším Slovákom tímu.

V bránke sa strieda dvojica legionárov. Lepšiu percentuálnu úspešnosť zásahov má americký gólman Jason Grande – 89.8%. O niečo horšie je na tom Fín Kristian Tamminen s úspešnosťou 87.6%.

Posledné stretnutie:

Vlci Žilina - HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Góly: 4. Bezúch (Lukosevicius, Jones), 19. Fejes (Walega), 22. Koyš (Mráz, Gachulinec), 30. Bezúch (Lukosevicius, Tourigny) 37. Walega - 31. Kováč, 53. Tvrdoň (Bourdias, Guay), 56. Chatrnúch (Štrauch, Kováč)

Zostava z posledného stretnutia:

Grande (Rychlík) – Bourdias, Semaňák, Kowalczyk, Komuls, Roman, Luža, Chatrnúch – Ducharme, Slovák, Lapšanský – Tvrdoň, Hamaliuk, Guay – Handlovský, Ondrušek, Kodhaj – Kováč, Ružek, Štrauch

Body: 6

Skóre: 18:39

Postavenie v tabuľke: 11.miesto

HC Košice:

Oceliarov čakal po utorkovej výhre s obhajcami majstrovského titulu ďalší náročný duel, tentokrát proti Spišiakom. Oceliari sa dostali do rýchleho dvojgólového vedenia zásluhou presných zásahov Josha Tevesa a Šimona Petráša, ktorý šikovne tečoval strelu Gildona. O rýchly kontaktný gól sa postaral najlepší kanonier súťaže Zack Andrusiak a v úvode druhej tretiny strelil aj svoj druhý gól v zápase, ktorým vyrovnal stav stretnutia. Už o necelú minútu nám vedenie prinavrátil najproduktívnejší hráč tímu Brett Pollock, no v polovici zápasu vyrovnal Dávid Romaňák. V závere druhej tretiny strelil gól v druhom zápase po sebe Eduard Šimun a pred treťou tretinou sme tak viedli 4:3. V záverečnej tretine dokázali Spišiaci opäť vyrovnať zásluhou Danteho Hannouna a niečo vyše 3 minúty pred koncom stretnutia poslal rysov prvýkrát do vedenia Adam Žiak. Oceliari v záverečnej power-play napriek početným šanciam vyrovnať nedokázali a skóre stretnutia 6 sekúnd pred koncom tretej tretiny uzavrel Róbert Džugan – 4:6. V šlágri kola tak zverenci Dana Cemana utrpeli svoju prvú prehru v riadnej hracej dobe počas tejto extraligovej sezóny.

Brett Pollock má za sebou druhý trojbodový zápas v rade a odpútal sa od ostatných spoluhráčov na čele kanadského bodovania tímu. V 9 zápasoch získal 14 bodov za 7 gólov a 7 asistencií a v rámci ligovej produktivity mu patrí druhá priečka. Priemer bodu na zápas si držia aj ďalší Brettovi spoluhráči z druhej formácie – Šimon Petráš (5+4), Danick Martel (2+7) a obranca Max Gildon (1+8).

HK Spišská Nová Ves - HC Košice 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)

Góly a asistencie: 7. Andrusiak (Kestner, Barcík), 22. Andrusiak (Barcík, Kestner, 30. Romaňák (Andrusiak, Kestner), 46. Hannoun (Myklucha, Džugan), 57. Žiak (Andrusiak, Ford), 60. Džugán – 4. Teves (Martel, Pollock), 6. Gildon (Š. Petráš, Pollock), 23. Pollock, 37. Šimun (Janus, Krivošík).

Janus – Teves, Parlett, Gildon, Ferenc, Deyl, Šedivý – T. Mikúš, Krivošík, Jääskeläinen – Petráš, Pollock, Martel – Šimun, Kohút, Lamper – Rogoň, Havrila, Repčík