Víkend začneme na ľade lídra

PRIDANÉ: 10.10.2024

Po úspešnom domácom stretnutí proti Nitre odohrajú oceliari víkendové zápasy na klziskách súperov. V piatok 11. októbra cestujeme na Spiš, kde nás privíta líder Tipos extraligy HK Spišská Nová Ves.

Stretnutie sa začne o 18:00 a odvysiela ho JOJ ŠPORT.

Po prehre v úvodnom kole ťahajú Spišiaci sedemzápasovú šnúru víťazstiev. Poslednú výhru zaznamenali v utorok, keď vyhrali v Nových Zámkoch 5:2. Za Rysov skórovali Samuel Barcík, prvými gólmi v sezóne obranca Dávid RomaňákStephen Harper, Dante Hannoun a rolu najlepšieho strelca tímu potvrdil Zack Andrusiak.

Práve najlepší strelec Kanaďan Andrusiak je aj najproduktívnejším hráčom tímu. K deviatim gólom pridal štyri asistencie a celkovo má na konte 13 bodov. O štyri bodov menej majú ďalšie zahraničné akvizície Spišskej Novej Vsi Dante Hannoun (4+5) a Connor Ford (1+8).

Najproduktívnejším obrancom je so siedmimi Ryan Mackinnon (1+6).

V bránkovisku je jednotkou lotyšský brankár Mareks Mitens , ktorého úspešnosť zákrokov je 92.74%. Chrbát mu kryje Štefan Valluš, ktorý bol pri prehre v úvodnom stretnutí.

Spišská Nová Ves je zatiaľ najúspešnejším tímom v presilových hrách, keď využili 43,48% početných výhod. Celkovo strelili v početnej výhode 10 gólov.

Posledné stretnutie:

HC MIKRON Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly a asistencie: 6. Linet (Roman, Handlovský), 33. Guay (Boudrias) – 30. Barcík (Hannoun, Rapáč), 31. Romaňák (Števuliak, Harper), 40. Harper (Myklukha), 46. Vaverčák (Hannoun), 47. Andrusiak (Hannoun, Ford)

Zostava z posledného stretnutia:

Mitens (Valluš) – Groch, Ališauskas, Majdan, Ford, Rapáč – Žiak, Valach, Hannoun, Harper, Andrusiak – Romaňák, Barcík, Vandas, Drábek, Danielčák – Vaverčák, Frankovič, Džugan, Myklukha, Števuliak

Body: 20 bodov

Skóre: 31:20

Postavenie v tabuľke: 1. miesto

HC Košice

Oceliari po výbornej druhej tretine porazili doma úradujúceho majstra 5:3. Gólovo sa presadili dvoma presnými zásahmi v presiolovke Joona Jääskeläinen, úvodným gólom v sezóne Eduard Šimun, pozíciu najlepšieho strelca mužstva potvrdil Brett Pollock a skóre stretnutia spečatil gólom do prázdnej brány Danick Martel.

Náš tím inkasoval v 8 kolách najmenší počet gólov, keď našich brankárov súperi prekonali v 15 prípadoch. Obaja gólmani majú perecento úspešnosti zákrokov nad 90% - Dominik Riečický 96,46% a jedno čisté konto, Jaroslav Janus 91,13%.

HC Košice - HK Nitra 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)

Góly a asistencie: 22. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 24. Šimun (Havrila, Teves), 34. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 36. Pollock (Gildon, Jääskeläinen), 60. Martel (Parlett) - 2. Ritchie (Buček, Cotton), 14. Pobežal, 45. Stacha (Vitaloš, Lacka)

Zostava z posledného stretnutia:

Janus (Riečický) - Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, Šedivý, Deyl - Petráš, Chovan, Mikúš - Martel, Pollock, Jääskeläinen - Krivošík, Kohút, Lamper - Bartánus, Havrila, Šimun

Body: 18 bodov

Skóre: 26:15