V závere týždňa privítame na domácom ľade extraligového nováčika

PRIDANÉ: 26.10.2024

Oceliarov čaká po dvoch tohtotýždňových víťazstvách ďalší domáci zápas. Po prvýkrát od návratu vlkov do extraligy privítame extraligového nováčika na našom domácom ľade. Zverenci Dana Cemana budú chcieť zopakovať špičkový výkon z piatka, keď zdolali Duklu Trenčín absolútne dominantne 7:1.

Zápas 15.kola sa začne v nedeľu o 16:00 v Steel Aréne a vstupenky si môžete zakúpiť tu!

DOXXbet Vlci Žilina

Extraligový nováčik bojuje v konkurencií tímov najvyššej súťaže tvrdo o každý bod a robí všetko preto aby sa pohyboval v pokojných vodách ligovej tabuľky. Po 14. kolách im patrí 9. priečka so ziskom 15 bodov s dvojbodovou stratou na ôsmy Zvolen.

V piatkovom kole čakal vlkov súboj na horúcej pôde extraligového lídra zo Spišskej Novej Vsi. Zverenci Milana Bartoviča po bojovnom výkone podľahli rysom 0:2, napriek tomu že svojho súpera prestrieľali 27:19.

Najproduktívnejším hráčom nováčika je kanadský forvard Nick Jones, ktorý si drží priemer bodu na zápas, keď v 14 zápasoch nazbieral rovnaký počet bodov za 8 gólov a 6 asistencií. O 3 body menej má mladý Kanaďan draftovaný Montrealom Canadiens Miguel Tourigny. 22 ročný obranca vlkov v doterajšom priebehu sezóny skóroval 4 krát a pridal aj 7 asistencií. Najproduktívnejšiu trojicu tímu uzatvára s 10 bodmi za 3 góly a 7 asistencií Jarid Lukosevicius.

Neohrozenou jednotkou vlkov je Connor Lacouvee, ktorý odchytal 12 zápasov s percentuálnou úspešnosťou 88.2%. Chrbát mu kryje niekdajší miláčik košických tribún Andrej Košarišťan, ktorý nastúpil do troch zápasov s úspešnosťou zákrokov na úrovni 90%. Dočasne v Žiline pôsobí aj Samuel Baroš, ktorý sa zatiaľ medzi tri žrde nepostavil.

Posledné stretnutie:

HK Spišská Nová Ves - DOXXbet Vlci Žilina 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 18. Andrusiak (Ford, Kestner), 28. Kestner (Harper).

Zostava z posledného stretnutia:

LaCouvee - Diakov, Tourigny, Pobežal, Miller, Holenda, Gachulinec - Kolenič, Jones, Bezúch - Fejes, Walega, Mucha - Varga, Galamboš, Beták - Mráz, Šmida, Koyš

Body: 15

Skóre: 36:46

Postavenie v tabuľke: 9.miesto

Posledný vzájomný zápas:

DOXXbet Vlci Žilina - HC Košice - 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 45. Dej (Miller, Fejes), 64. Gachulinec (Lukosevicius) – 16. Mikúš (Šedivý)

HC Košice:

Oceliari sa usadili na druhom mieste tabuľky so štvorbodovým náskokom pred tretími Michalovcami a po piatkovej výhre 7:1 disponujú najlepšou ofenzívou (54 gólov) aj najlepšou defenzívou (29 inkasovaných gólov). Dominantné sú aj naše špeciálne tímy, keďže naše presilovky sú druhé najlepšie v lige a oslabenia dokonca najlepšie.

Pri piatkovom víťazstve sa dvoma gólmi prezentoval fínsky sniper Joona Jääskeläinen, ktorý načal tretiu stovku bodov v slovenskej najvyššej súťaži. Po presnom zásahu pridal, v svojom 800. extraligovom zápase, kapitán Mišo Chovan aj Filip Krivošík, Danick Martel, Šimon Petráš a Edo Šimun.

Najproduktívnejším hráčom tímu je s 5 bodovým náskokom 20 bodový Brett Pollock s bilanciou 9 gólov a 11 asistencií. Na druhom mieste nájdeme fínskeho jubilanta Joonu Jääskeläinena s 15 bodmi za 6 gólov a 9 asistencií. Priemer bodu na zápas si drží aj 14 bodový Danick Martel, ktorý strelil 4 góly a pridal 10 asistencií.

Najlepší brankár extraligy je náš Riči, ktorý odchytal 10 zápasov s úspešnosťou zákrokov vyše 95.2%. Chrbát mu v uplynulých zápasoch kryl Jaro Janus s percentuálnou úspešnosťou 89.9%.

Posledné stretnutie:

HC Košice - HK Dukla Trenčín 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Góly a asistencie: 1. Jääskeläinen (Ferenc), 13. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen), 26. Jääskeläinen (Pollock, Krivošík), 27. Chovan (Rogoň, Repčík), 34. Martel (Chovan, Petráš), 50. Petráš (Pollock, Teves), 53. Šimun (Rogoň) - 57. Hatala (Baláž, Ďurčo).

Zostava z posledného stretnutia:

Riečický - Teves, Deyl, Ferenc, Gildon, Bartoš, Šedivý - Mikúš, Krivošík, Martel - Jääskeläinen, Pollock, Petráš - Bartánus, Chovan, Repčík - Šimun, Havrila, Rogoň

Body: 31

Skóre: 54:29